Dark 3. Sezon Ön İncelemesi | Teoriler ve Yayın Tarihi

Netflix’in en popüler dizilerinden Dark 3. sezon ile çok yakında karşımızda olacak. Yeni sezonun yaklaşması ile Dark severleri heyecan kaplamış durumda. 2. sezonda yaptığı kapanışla arkasında sır perdesi bırakan dizi beraberinde pek çok teori üretilmesine neden oldu. Bu yazıda sizler için Dark 3.sezon teorilerine ve dizi ne zaman yayınlanacak konularına değineceğiz.

Dark 2. Sezon Finali

Dizinin başından beri hangi yıldayız, bu kimin çocukluğu, bu kimin yaşlı hali, bunlar akraba mıydı gibi sorularla beyni yanan izleyici, sezon finalinde bir şok daha yaşadı 🙂 Tam zaman kavramlarını ve kişiler arası ilişkileri çözmüşken bu sefer de karşımıza boyut kavramı çıktı.

Dizinin sonunda Martha yerde yatarken yanı başındaki Jonas farklı bir Martha görerek irkilir. Burada Jonas “Hangi yıldan geldin?” diye sorar. Aldığı cevap ise “Asıl soru hangi yıldan değil, hangi dünyadan geldim” olur.

Her karakterin farklı zaman dilimlerindeki halleri varken, bu sefer işin içine aynı karakterlerin başka dünya (belki dünyalar) halleri ile de karşılaşacağız.

Dark 3. Sezon Teorileri

3. sezon teorilerinde başı çeken konulardan birisi yine diğer dünyalar yada başka bir değişle paralel evren mevzusu. 2. sezon finali de bu teoriye yeşil ışık yakmış oluyor. Adam bir sahnede “Bu cehennemden nasıl kaçılacağını öğrenmek tam 66 yılımı aldı” diyor. Burada kastettiği cehennem yaşamış olduğumuz dünya, kaçmak istediği yer ise başka bir dünya anlamı çıkarmamız mümkün.

Başka bir düşünce ise genç Jonas’ın boyut değiştirerek döngü dışına çıktığı ve zinciri kırdığı yönünde. Zaman paradoksu kırılabilir mi, herşey her zaman aynı şekilde devam etmek zorunda mı hep birlikte izleyip göreceğiz. Bizce genç Jonas, ortanca Jonas ile aynı kaderi paylaşmayacak ve farklı bir gelecek yaşayacak. Yaşlı hali ile bir savaş haline girecek.

Dark 3. Sezon Ne Zaman

Netflix dizisi Dark bize sahneler yolu ile mesaj vermeyi gerçekten çok seviyor. 2. sezon 21 Haziran’da başlamıştı. Bu tarih 1.sezonda Michael’ın (Mikkel’in yetişkin hali) kendini astığı tarihti. Dizinin 2020 yılında çıkacağı kesin. Yapılan resmi açıklama bu yönde. Hal böyle olunca tüm gözler teorilere çevrildi. 2.sezonda kıyamet 27 Haziran 2020 tarihinde kopmaktaydı. Resmi açıklama olmasa da herkes Dark 3. Sezon başlangıcının 27 Haziran 2020 tarihinde olacağından neredeyse emin.