Into The Night İnceleme | Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Netflix’in belçika yapımı yeni dizisi Into the Night izleyiciyle buluştu. Dizi de bir de Türk oyuncu var. Dizi ile ilgili merak edilen konulara değineceğiz. Dizinin konusu nedir, oyuncu kadrosu, 1.sezon incelemesi sizlerle olacak.

Into the Night Konusu

Dizi, bir grup insanın güneş ışınlarından kaçışını konu almaktadır. Güneş ışığının değdiği herkesi öldüreceği haberini duyan NATO askeri güneş doğmadan kaçmaya karar verir. Havalimanında ilk uçağa bilet alır ancak bu duruma kimseyi inandıramaz. Sabah olduğunda güneşin herkesi öldüreceğine kim inanır ki! Bunun sonucunda bir uçak kaçırmaya karar verir ve uçakla sürekli batıya doğru gitmeye başlarlar. Into The Night (Gecenin İçinde) dizisinin konusunu kısaca bu şekilde özetleyebiliriz.

Into The Night Oyuncuları

Oyuncu kadrosunda Hakan Muhafız dizisindeki performansı ile beğeni kazanan Mehmet Kurtuluş’un da yer aldığı dizide, Pauline Etienne (Sylvie), Laurent Capelluto (Mathieu), Stefano Cassetti (Terenzio), Babetida Sadjo (Laura) gibi oyuncular yer almakta. Mehmet Kurtuluş, Ayaz isminde bir Türk’ü canlandırmakta.

into the night oyuncuları

Dizi İncelemesi

Dizi başlangıcında uçak kaçırma olayı yaşandığı için bu bir terörist saldırı zannediliyor. Ancak konu ilerledikçe yolcular ve pilotlar yaşanan olaya inanmaya başlıyorlar. 1. sezonu 6 bölümden oluşan bu dizi de her bölüm bir karakterin hayat hikayesi üzerinden anlatılıyor. Böylece dizi karakterleri bize tanıtmayı amaçlamakta.

Yolcular farklı milletlerden ve bambaşka karaktere sahip insanlar. Bu sebeple aralarında tartışmalar yaşanması kaçınılmaz oluyor. Ancak hepsinin kendine özgü bir yaşantısı ve yeteneği var. Bu şekilde yaşadıkları sorunların içerisinden sıyrılabiliyorlar. Sürekli batıya gitmeye çalışan, yakıt sıkıntısı çeken ve sürekli yeni problemler ortaya çıkan bir uçak düşünün. İnsanların psikolojik ruh halleri ve değişimleri dizide güzel işlenmiş.

Genel itibari ile dizi survival (hayatta kalma) temalı bir bilim kurgu dizisi olsa da gerçeklikten çok fazla uzaklaşmıyor. Bu nedenle bilim kurgu severler de düz aksiyon sevenler de bu diziyi beğenebilirler. Dizi hızlı bir tempo ile başladığından başlangıçta sıkılıp kapatma ihtimaliniz de bir hayli düşük. Bizce into the night dizisi izlemeye değer. Netflix yine güzel bir iş çıkartmış diyebiliriz.

Diziyi Netflix.com üzerinden izleyebilirsiniz.